Herpes

 
 
 

 
 

0949 823 382

 
 
 
 

Herpes

Herpes ako vírusové ochorenie je spôsobené HPV vírusom. Miesto, kde sa opar vyskytne väčšinou zčervená, opuchne a v mieste môžu vznikať aj malé pľuzgieriky, ktoré prasknú a mokvajú.

HPV vírus sa na človeka prenesie už v ranných fázach života a v latentnej podobe v nás čaká na vhodný okamih oslabenej imunity. Sprievodné javy herpesu sú svrbenie a nepríjemné pálenie.

Najúčinnejšia zbraň proti herpesu je čas, celková doba liečby je približne týždeň až 10 dní. Ak sa raz objaví, jednoducho to musíme vydržať, použiť pár babských receptov (acylpyrin - rozpučený a namočený prikladáme na postihnuté miesto, potierame šťavou s cibule) a hlavne urobiť opatrenia, aby sa často neopakoval.

Problém nastáva, ak sa herpes objavuje veľmi často, aj viackrát do roka. To je prejavom veľmi oslabenej imunity a v tom prípade by sme mali začať vážne riešiť to prečo je to tak.

Pre posielnenie imunity alebo pomoc pri akútnom zápale na zmiernenie príznakov Vám odporúčame navštíviť našu stránku venovanú tomuto problému: http://www.bohatstvo-prirody.sk/herpes/